Poduszka ortopedyczna Valde Ny Lättnad B1

Poduszka ortopedyczna Ny Lättnad B1 jest korektorem wykonanym z najwyższej jakości pianki Viscoelastic z funkcją Memory oraz z pianki standardowej. Występuje w trzech stopniach twardości (miękka, średnia, twarda). Jej dodatkową zaletą jest specjalne wyprofilowanie pod szyję, potrzebne osobom nie tolerującym ucisku w okolicach szyjnych lub borykających się z nadwrażliwością tarczycy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Poduszka Ny Lättnad B1 umożliwia zdrowy, spokojny sen, odpręża, relaksuje. Dzięki swoim właściwościom łagodzi stany napięcia mięśni kręgosłupa szyjnego, migreny i bóle głowy. Zapobiega zesztywnieniu ramion i szyi. Minimalizuje chrapanie dzięki prawidłowemu ułożeniu ciała. Z powodzeniem stosowana w rehabilitacji odcinka szyjnego kręgosłupa.

Poduszka ta posiada krawędź w kształcie lekkiego łuku, co pozwala na idealne ułożenie ramienia podczas snu w pozycji embrionalnej (spanie na boku). Kanał dekompresyjny umożliwia ruch powietrza, co wentylując organicza pocenie się głowy. Wybór twardości poduszki zależy od wagi i postury ciała. Jeśli lekarz ortopeda nie zaleci inaczej, należy stosować poduszkę o średniej twardości.

Ny Lättnad B1 jest stosunkowo duża i długa, dlatego polecamy ją osobom w średnim i dojrzałym wieku o masywnej budowie zespołu barkowo – szyjnego.

Wymiary:

 

 

Kolory: 

 

 

Technologia:

 

Pianka lepkosprężysta Memory, znana także jako pianka pamięciowa lub rozprężna, została po raz pierwszy wprowadzona na rynek w połowie lat 60-tych w wyniku programu transferu technologii NASA AMES Research. Ta odmiana elastycznej pianki poliuretanowej (FPF) o otwartych komórkach charakteryzowała się właściwościami umożliwiającymi redystrybucje sił przeciążeń, na jakie narażeni byli astronauci podczas startu i lądowania, a także zapewniającymi wygodniejsze fotele pilotom komercyjnych linii podczas długich lotów.


Choć technologia produkcji pianki lepkosprężystej jest dostępna od ponad 35 lat, dopiero niedawno zaczęła ona być stosowana w produktach komercyjnych szeroko dostępnych dla konsumentów. Równomierne rozkładanie nacisku przez materiał lepkosprężysty stanowi jedną z najważniejszych z punktu widzenia komfortu innowacji w branży FPF. Pianka lepkosprężysta Memory charakteryzuje się powolnym odzyskiwaniem kształtu po ucisku. Po umieszczeniu na takiej piance ciężkiego przedmiotu (np. ciała ludzkiego), pianka stopniowo dostosowuje się do kształtu tego przedmiotu, a po jego usunięciu powoli odzyskuje swój pierwotny wygląd. Można ją więc opisać jako "piankę powolnego powrotu elastycznego".

Inne cechy i zalety pianki lepkosprężystej Memory: zdolność do tłumienia wibracji, absorbowanie wstrząsów, reagowanie na temperaturę ciała i otoczenia (pianka mięknie pod wpływem ciepła, dzięki czemu łatwiej dopasowuje się do kształtu ciała ludzkiego), równomierne rozkładanie ciężaru ciała ludzkiego zmniejsza ryzyko odleżyn.

Artykuł opracowany na podstawie informacji Stowarzyszenia Producentów Pianki Poliuretanowej.

 

 

 

 

 Zobacz ten produkt w naszym sklepie internetowym