Fotelik rehabilitacyjny Squiggles Saddle

Squiggles Saddle  zostało zaprojektowane aby wspierać i rozwijać aktywność oraz kształtować właściwą pozycję siedzącą. Projekt siedziska Saddle powstał w oparciu o zasady  hipoterapii. Siedzisko koryguje sylwetkę dziecka poprzez odpowiednie pozycjonowanie miednicy oraz nóg. Właściwie dostosowane regulowane peloty piersiowe i oparcie wspierają tułów.

 

 

 

Postawa/pozycja & funkcje

  • Squiggles Saddle jest zaprojektowany aby wspierać i rozwijać aktywną pozycję siedzącą poprzez stymulowanie właściwego pozycjonowania/pochylenia miednicy oraz odwiedzionych nóg co wspomaga zachowanie właściwej sylwetki i pozycji tułowia oraz głowy.
  • Odpowiednio uformowane siedzisko-siodło wspomaga utrzymanie miednicy i kończn dolnych w określonej pozycji. Wpływa to również na kształtowanie właściwej sylwetki tułowia i utrzymywania głowy.
  • Regulowane peloty piersiowe oraz oparcie (z regulacją kąta, wysokości) jak również opcjonalny pas piersiowy pozwalają na dopasowanie tych pomocy do aktualnych potrzeb dziecka i efektów jakie zamierzamy osiągnąc.
  • Podnóżek z regulacją wysokości oraz opcjonalnie montowane sandały zapewniają właściwie podparcie nóg i wprowadzają odpowiednie wsparcie dla miednicy.
  • Squiggles Saddle wspomaga aktywną pozycje siedzącą poprzez stymulowanie właściwej pozycji miednicy oraz odwiedzenia kończyn dolnych co wspomaga zachowanie poprawnej sylwetki tułowia i właściwe trzymanie głowy.
  • Najważniejszą kwestią związaną z siedzeniem jest umiejętność trzymania miednicy w odpowiedniej pozycji oraz poprawne utrzymywanie głowy i tułowia
  • Odwiedzenie kończyn dolnych oraz odpowiednie pochylenie miednicy wprowadzone poprzez odpowiedni kształt i regulacje pochylenia siedziska Saddle umożliwia zastosowanie/dostosowanie wsparcia idealnego dla zachowania aktywności podczas siedzenia (podczas aktywnej pozycji siedzącej)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gdy jest wymagane boczne podparcie tułowia, regulowane peloty piersiowe dołączone do oparcia dają należytą stabilizację boczną dostosowaną do indywidualnych potrzeb
Jeśli istnieje potrzeba większego podparcia i stabilizacji tułowia, do pelot piersiowych można dołączyć pas piersiowy
Nieodpowiednio podparte stopy mogą wpływać na niestabilność miednicy i w dalszej kolejności na niewłaściwą pozycję tułowia i głowy
Podnóżek z regulacją wysokości upewnia i umożliwia właściwe podparcie dla stóp


Regulacja pochylenia całego siedziska umożliwia m.in. przodopochylenie miednicy i stymuluje aktywną postawę podczas siedzenia. Oczywiście siedzisko można przechylić też do tyły w celu uzyskania pozycji przeznaczonej do relaksu czy odpoczynku.

Podstawa z regulacją wysokości umożliwia dostosowanie fotelika do wykonywania określonych czynności i aktywności czy to w klasie lekcyjnej czy w domu podczas spożywania posiłku.

 

 

Zapytaj o cenę!

Email:
Temat:
Wiadomość: